Monday, April 7, 2008

BEYKOZ BARINAĞINDA ACİL DURUM

Berrin Olcay ve Yasemin Baban, Beykoz Belediyesi Hayvan Barınağını, tümüyle kendi imkanlarını seferber ederek, izbe bir ölüm kampından, ilçedeki hayvanların kısırlaştırılıp aşılandığı bir rehabilitasyon merkezine dönüştürdüler. Halen orada yasamaya devam eden 2000 köpeğin bakımı, tedavisi ile bizzat ilgileniyorlar.

Belediyenin bu iki kadına gönüllü hizmetlerinden dolayı tesekkür etmesi gerekirken, geçtiğimiz Cumartesi günü barınağa Ayzer Büyüker, kendi ifadesiyle belediye adına denetime geldi. Ayzer Büyüker, daha önce Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan rehabilitasyonu ihalesini alan, ve kanuna aykırı uygulamaları nedeniyle sözleşmesi iptal edilen Anadolu Ilaç Gida Ltd Şti’nin ortaklarından Toper Büyüker’in oğlu. Sarıyer Kocataş Barınağındaki katliamın mimarlarından biri. http://ehdkd.blogspot.com/2006/12/stop-press.html Iki gün sonra, Beykoz Belediyesi barınakta görevli veteriner hekim ve beş işçinin işlerine son verilir. Barınaktaki 2000 köpeğe yemek verilemez, barınağın günlük temizliği yapılamaz. Pazartesi günü belediye, köpekleri doyurmak için gelen gönüllülerin barınaktan çıkarılması için zabıta gönderir.

Gönüllüler sayesinde düzgün çalışan ender barınaklardan biri olan Beykoz Barınağı üzerinde alçakca bir oyun sahnelenmektedir. Gönüllüler barınağa sokulmayacak, oradaki 2000 hayvanın kaderi daha önceki icraatı nedeniyle “Kısırlaştırma Adı Altında Katliam” başlığı ile gazetelere haber olmuş olan Anadolu Ilaç firmasına terkedilecek ve orası da diğer birçok belediye barınağı gibi ölüm kampına dönüştürülecektir.
Ayrıntılı bilgi için www.beykozbarinak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Buna izin vermeyin. Lütfen aşağıdaki telefon numaraları ve e-mail adreslerinden yetkililere ulaşın.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül: 0533 664 70 58, mergul@beykoz.bel.tr

Temizlik Işlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ihsan Öksüz : 0532 406 37 57, i.sabrioksuz@beykoz.bel.tr


EMERGENCY AT BEYKOZ SHELTER

Berrin Olcay and Yasemin Baban, turned the Beykoz Municipality Animal Shelter from a filthy death camp to a rehabilitation center where the stray animals of the region are neutered and vaccinated. They did this without the help of anybody, completely by utilizing their private resources. They have been taking care of the feeding and medical treatment of 2000 dogs that inhabit the shelter.

Normally it would be expected for the mayor to thank these woman for voluntarily taking over the duty of the municipality according to the Animal Welfare Law 5199. However, an unexpected visitor, Ayzer Büyüker was at the shelter last Saturday for inspection on behalf of the municipality as he put it. He is the son of Toper Büyüker, the partner of Anadolu Ilaç which is the firm whose contract with the Istanbul Municipality was cancelled as a result of a court case because of their illegal executions. Anadolu Ilaç is the firm which was on newspapers with the title “ Massacre in the name of Neutering”. http://ehdkd.blogspot.com/2006/12/stop-press.html Two days later, the Beykoz municipality dismissed five workers and the veterinary from their job at the shelter. The next day all the 2000 animals at the shelter were given no food or water and no cleaning was done. On Monday volunteers who come to feed the animals were not allowed to enter the shelter.

A vicious play is put on stage at Beykoz shelter, one of the few shelters which function well thanks to the devoted efforts of the two women. The plot is to turn the shelter into a death camp by preventing the volunteers to enter the shelter and giving the duty to Anadolu Ilaç.
For detailed information you can visit www.beykozbarinak.com

Please don’t let this happen. Reach those who are responsible through the telephones and e-mails below:

Mayor Muharrem Ergül 0533 664 70 58, mergul@beykoz.bel.tr


Deputy mayor in charge of cleaning: Ihsan Öksüz : 0532 406 37 57, i.sabrioksuz@beykoz.bel.tr
2 comments:

Belgin Güven said...

İzninizle bu yazıyı sitemde link vererek yayınlamak isterim.

Berrak said...

ben az önce Temizlik Işlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ihsan Öksüz 'le telefonda görüştüm, barınaktan daha yeni çıktığını, hayvanların çok iyi durumda olduğunu ve hekimlerin görevlerine devam ettiğini söyledi..bu haberlerin asparagas ve yalan haberler olduklarının da altını çizdi..açıkçası inanmak güç, en yakın zamanda barınağa ve belediyeye bir ziyaret yapılması gerekli, burada bir çok insandan destek bekliyorum, hep beraber bu işin gerçeğini öğrenelim