Tuesday, September 11, 2007

PETA'dan Başbakan Erdoğan'a Mektup Var- A Letter from PETA to Prime Minister Erdoğan


Cok Sayin Bayanlar ve Baylar,

Uluslararası Hayvan Hakları Organizasyonu PETA’nın (People for the Ethical Treatment of Animals) Almanya seksiyonu, bir mektup ile tekrar başarılı bir şekilde seçilen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Erdoğan’ı tebrik ediyor. Almanya’nın yumuşacık ‚Köpeklerin elçisi’ olan PETA, aynı anda sayısız sahipsiz köpek ve kediler ve hayvan barındırma yurtlarındaki hayvanların daha fazla koruma altına alınması mesajını içeren mektubu götürmektedir. PETA Almanya Derneği’nin elinde, sayısız şehirlerde köpeklere vahşice davranıldığını ortaya koyan tedirgin edici belgeler bulunmaktadır.

PETA Almanya Derneği Başkanı Harald Ullmann’ın sözleri: „Görev süreniz içinde ülkenin ilk Hayvanları Koruma Kanunu yürürlüğe girmiştir ve Avrupa Ev Hayvanlarını Koruma Anlaşması imzalanmıştır. Bu önemli sempati mesajı bütün dünyaya ulaşmıştır. Fakat artık, hayvanları korumak için yasal temeller sağlandıktan üç yıl sonra, şimdiye kadara kıyasla daha fazla faaliyetler gerçekleştirilmelidir.“

PETA Almanya Derneği, halen köpeklerin aç kalmak zorunda olduğunu, köpeklerin vahşice öldürüldüğünü, hayvan barındırma yurtlarında kendi başlarına bırakıldıklarını ve ölüme terk etme anlamına gelen ıssız ve tenha bölgelerde bırakılmalarını eleştirmektedir.

„Ekte bulunan resim ve vidyo linklerinden az sayıdaki örneklere bakacak olursanız, siz de etkileneceksiniz. Burada her ahlaklı insanı çıldırtan vahşilik yapılmaktadır. Acı çekebilecek yaratıklara bu şekilde davranılmamalıdır“, diye Ullmann sözlerine devam etmektedir.

PETA Almanya Derneği, Başbakan’dan, kastrasyon/sterilizasyon/alıştıkları bölgelerde serbest bırakılmaları ve hayvan barındırma yurtları için daha sıkı ve bağlayıcı ölçüler getirilmesini rica etmektedir. Organizasyon hatta Haziran ayında bile Türkiye Cumhuriyeti konsolosluklarına ve Berlin Büyük Elçiliğine mektup yazmıştır ve Türkiye’deki sahipsiz köpekler için harekete geçmiştir.

PETA Almanya Derneği, kendi kardeş organizyonları ve 1,6 milyondan fazla destekleyicileri ile dünya çapında en büyük Hayvan Hakları Organizasyonu’dur. Organizasyonun hedefi, hayvanlara yapılan zulümleri açığa çıkararak, halkı aydınlatmak ve yaşam tarzını değiştirerek her hayvanın daha iyi yaşamasına yardımcı olmaktır.

PETA’nın „Köpeklerin elçisi“, NICI Ltd. Şti. tarafından ücretsiz olarak verilmiştir.

Kontakt: Carola Schmitt, +49 (0)7156 – 1782824, veya +49 (0)162 – 2578504
The Turkish Prime Minister Erdogan Gets a Letter from, PETA, “The Ambassador of Dogs”


PETA Germany demands humane treatment for stray dogs, cats and animals at shelters.

Gerlingen/Ankara

PETA, the international animal rights organization branch in Germany sent a letter to Mr Erdogan, congratulating him for his party’s successful reelection. Peta, the ambassador of dogs in Germany also asked Erdogan for protection of stray dogs and cats and animals in shelters. PETA Germany has many documents in hand showing that in many cities of Turkey, dogs and cats are treated brutally.

The director of PETA Germany, Mr. Herald Ullman declared, “ In your period of governance the animal protection law was passed and the European treaty for the protection of pet animals was signed. Although three years have passed after these legal steps were taken, there is nearly no achievement in practice.”

PETA Germany criticizes that some dogs are left to starvation, some are killed brutally, some are left at shelters alone without any care, others are dumped at distant, uninhabited areas.

Mr Ullman continues, “You will also be touched if you look at the videos and photographs in the attachment. These cruel practices are unacceptable for any decent person. These creatures who have the capacity to feel pain can not be treated like this “

PETA Germany, requests from Mr Erdogan, that stray animals are neutered and released at places they are used to and that animal shelters should be supervised and managed according to strict standards. In June, the organization has already started a campaign for the stray animals in Turkey and had written a letter to all Turkish consulates and to the Turkish Embassy in Berlin.

PETA Germany with the sister organizations has more than 1.6 million supporters and is the biggest animal protection organization in the world. The purpose of the organization is to uncover cruelty towards animals, enlighten the public so as to make all animals live in better conditions.1 comment:

linda said...

Finally international animalwellfare is making a stand!
congratulations