Monday, February 22, 2010

TARKAN PETA için- TARKAN for PETATarkan PETA Almanya ile elele verdi...

Tarkan evsiz hayvanlar için sesini yükseltti.

Tarkan, Dünya ve Türkiye’de sokaklarda veya barınaklarda yaşayan evsiz hayvanlar için harekete geçerek, PETA Almanya’nın özel reklamı için poz verdi. Tarkan’ın yüreğinden gelerek verdiği mesaj şöyle:

Düşman değil, dost olun. Sahiplenme ve kısırlaştırma hayat kurtarır!

Tarkan, sevenlerinden, sokaklardaki veya barınaklardaki sayısız hayvana daha iyi bir hayat sağlamalarını istedi. Birçok insan evsiz hayvanları sokaklarda görmek istemediği için, her yıl binlerce köpek, insanların veya yerel yönetimlerin acımasız muamelelerine maruz kalıyor. Diğerleri, sahiplenme şanslarının çok düşük ya da hiç olmadığı barınaklarda acıklı bir hayat yaşamak zorunda bırakılıyor.

Tarkan, “Çözüm hayvanları kısırlaştırmak ve sokaklardan veya barınaklardan sahiplenmektir,” diyor.PETA afişinde, Tarkan’la kamera karşısına geçen Dalmaçyalı da bir barınaktan alındı. İlk bakışta onun doğrudan bir hayvan üretim çiftliğinden alındığı sanılabilir fakat gerçekte o da birçok diğer “safkan” şahane hayvan gibi alındıktan sonra terkedildi, hayvan aktivistleri tarafından bulunup bir barınağa götürüldü, bir PETA çalışanı tarafından sahipleninceye kadar, orada acıklı bir hayat yaşadı. Penny ve Tarkan, fotoğraf çekimleri sırasında çok iyi dost oldular.

Türkiye’de köpeklere, birçok başka ülkede de olduğu gibi, ticari meta gibi muamele ediliyor. Tarkan, “Bu kadar cok hayvan Türkiye’de sokaklarda ve barınaklarda acı çekerken, hala hayvanlar üretilip satılıyor,” dedikten sonra açıklamasını şöyle sürdürdü, “Üstelik bu üretilmiş köpeklerin birkaç hafta ya da ay sonra sokağa bırakıldıkları ve böylece ikinci nesil evsiz köpek oldukları da bir gerçektir.” Diğer yandan, bu problemin çözümü çok basittir: Sokaktaki ve barınaktaki köpekler kısırlaştırılmalı ve insanlar da üretilmiş hayvan almak yerine bu köpekleri sahiplenmelidirler.

Lütfen yardım edin!

Lütfen, PETA ve Tarkan ile birlikte, Dünyanın ve Türkiye’nin evsiz hayvanları için harekete geçin. Eğer bir köpeğe yeni bir yuva vermeye hazırsanız, lütfen sokaktan ya da barınaktan bir köpek sahiplenin. Lütfen, üreticiden, pet shop’dan veya hayvan pazarlarından hayvan satın almayın. Daha fazla hayvanın istırap çekmesini önlemek için, lütfen, hayvanınızı kısırlaştırın. Türkiye’nin hayvanların korunmasına yasal dayanak olacak bir hayvanları koruma kanunu vardır. Hayvanlara kötü muamele edildiğine şahit olursanız, lütfen başınızı çevirmeyin.

Bu konudaki video ve Tarkan’la reportaji izlemek icin lutfen www.peta.de/tarkan web sayfasını ziyaret edin.

SINGER TARKAN STANDS UP FOR HOMELESS ANIMALS IN TURKEY AND AROUND THE WORLD

Contact:

Magdalena Scherk, Team Leader, Companion Animals and International Campaigns, MagdalenaS@peta.de

Avo Yermagyan, Publicist for Tarkan, +31 (0) 903/9055; avo@gaudypr.com

Gerlingen – Turkish pop star Tarkan appears in a brand-new ad for the animal rights organisation People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) to lend his voice to homeless animals in Turkey and around the world.

The ad's message, "Be a Friend, Not a Foe – Adoption and Sterilisation Help Save Lives!" is close to the charismatic singer's heart. Every year, thousands of dogs and cats suffer from cruelty inflicted on them by individuals or local authorities who don't want homeless animals roaming the streets. Countless animals live miserable lives in animal shelters in Turkey and abroad, with little to no hope of ever being adopted. "The solution is to spay and neuter the animals and adopt from shelters or the streets", says Tarkan. In the ad, Tarkan is pictured with his new friend "Penny", a Dalmatian, who like so many other dogs, had been abandoned before animal activists took her to a US animal shelter. Penny was eventually adopted by a PETA employee.

Tarkan explains, "While so many dogs and cats are suffering on the streets or in shelters, breeders still 'produce' new pets to be sold. I want to encourage my fans to adopt their next pet and to spay and neuter to help stop animal overpopulation and suffering. All my dogs were adopted from the streets, and I wouldn't have it any other way. We need to stand up and save these helpless animals who can't help themselves, both in Turkey and around the world. It's time we befriend and show compassion for 'man's best friend'".

PETA has been in contact with Turkish authorities to urge them to ensure that homeless animals and animals in shelters are spayed and neutered in order to help prevent overpopulation. PETA also stresses that the sale of purebred dogs contributes to the problem and is asking all compassionate people who are ready and willing to give a dog or cat a new home to adopt a homeless animal instead of buying from a breeder, a pet shop or animal markets. Please make sure your animal companions are spayed to help prevent further suffering.

For a high-resolution ad and further information, visit PETA.de/tarkan, and to view an interview with Tarkan and behind-the-scenes video footage, go to PETA.de/tarkan.

PETA Germany is an affiliate of PETA US, which is the world's largest animal rights organisation, with more than 2 million members and supporters worldwide. By exposing cruelty to animals, educating the public and changing the way people live, PETA Germany aims to improve the lives of animals everywhere.


No comments: