Thursday, April 29, 2010FUTBOLUN YILDIZLARI EVSİZ HAYVANLAR İÇİN SESLENİYOR!

Michael Fink ve Fabian Ernst ile yeni PETA kampanyası başlıyor.

Beşiktaş takımının futbolcuları (Almanya futbol takımları Frankfurt ve Schalke’nin eski oyuncuları) Michael Fink ve Fabian Ernst, hayvan hakları kuruluşu PETA* Almanya’nın yeni afişi için poz verdi ve Türkiye’deki evsiz hayvanlar için tavır aldılar. Iki yıldız futbolcu, “Kısırlaştırma Hayat Kurtarır” sloganı ile ve iki kurtarılmış “sokak köpeği” ile poz verdiler. Türkiye’de, her yıl, binlerce evsiz hayvan, yetkililer veya diğer kişilerin uyguladığı şiddete maruz kalıyorlar. Binlercesi, bir aile tarafından sahiplenilme olasılığı neredeyse sıfır olan Türkiye’deki barınaklarda acılar içinde ve sefil bir hayat yaşamak zorunda bırakılıyor. Bu konuda PETA’nın çözüm önerisi: Doğum kontrolu.

İşte Ernst ve Fink’in bu konudaki mesajları: “Bu kadar çok sayıda köpek sokaklarda ve barınaklarda yaşamak zorunda kalırken, hala hayvanlar üretilip satılmaktadır. Taraftarlarımıza, hayvan almak istediklerinde barınaklardan ya da sokaktan hayvan sahiplenmelerini ve sayılarındaki kontrolsüz artış nedeniyle hayvanların maruz kaldığı istırabı önlemek için onları mutlaka kısırlaştırmalarını öneriyoruz. ”

PETA, Türkiye’deki yetkilileri, hayvan nüfusunu insani yöntemlerle azaltmak için kısırlaştırma yapılmasının gereği konusunda ikna etmeye çalışmaktadır. “Kısırlaştır ve Serbest Bırak” en etkili yöntemdir. Buna göre, evsiz hayvanlar insani metodlarla yakalanıp kısırlaştırıldıktan ve bakımları tamamlandıktan sonra alıştıkları ve bakıldıkları alana geri bırakılırlar.

PETA’ya göre, hayvan üretiminin derhal yasaklanması gerekli. PETA, evine bir kedi ya da köpek almak isteyen bütün merhametli insanlara, alacakları hayvanı bir üreticiden, pet shop’dan ya da hayvan pazarlarından almak yerine bir barınakdan ya da sokaktan sahiplenmeyi önermektedir. Hayvanların çektiği acılara bir son vermek için lütfen hayvanınızı kısırlaştırmayı ihmal etmeyin.

İletişim: bilgeokay@gmail.com , ozlem@metingursoy.com

Daha fazla bilgi için: www.peta.de

* PETA kimdir? PETA Almanya, 2 milyon üyesi ve dünyanın her ülkesindeki destekçileriyle, dünyanın en büyük hayvan hakları örgütü olan PETA ABD’nin yan kuruluşudur. PETA Almanya, her hayvanın daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmak için, hayvanlara yönelik şiddeti deşifre etmeyi, kamu oyunu bilinçlendirmeyi, insanları yaşam tarzlarını değiştirme konusunda ikna etmeyi amaçlamaktadır.

Melitta Töller Media Coordinator PETA Deutschland e.V.
Benzstr. 1, D-70839 Gerlingen

+49 (0)7156 178 28-27 +49 (0)7156 178 28-10 (Fax)

MelittaT@peta.de
www.PETA.de

New: Please subscribe to PETA's news releases via RSS!

Listed in the register of associations at Hamburg Municipal Court, VR 13927


No comments: