Wednesday, September 1, 2010BİTLİS’DE KISIRLAŞTIRMA SEFERBERLİĞİ İÇİN ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği (SHKD), Hollanda’dan ActieZwerfhonden Derneği ve Haytap üyesi Bir Damla Yaşam Derneğinin işbirliği ile Bitlis’de 131 ‘i dişi, 73’ü erkek olmak üzere toplam 204 köpek kısırlaştırıldı.

Haytap üyesi Bir Damla Yaşam Derneğinin organize ettiği bu kısırlaştırma projesi için SHKD derneği bünyesinde çalışan veteriner hekimler, Nejdet Uğur ve Murat Bekhan, Veteriner Teknikeri Ömer Atış ve iki köpek yakalama elemanı geçen hafta Bitlis’teydiler. Kısırlaştırma seferberliğinin tüm giderlerini Hollanda’dan ActieZwerfhonden Derneği karşıladı.

Bu uygulama bir kez daha hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmek için, sadece Türkiye’deki değil, bütün dünyadaki hayvan korumacıların birlikte hareket edebildiklerini gösterdi.

ActieZwerfhonden başkanı Linda Taal’a, SHKD başkanı Robert Smith’e, Bir Damla Yaşam Derneği Başkanı Dr Ufuk Bayraktar ve Dr Damla Şahin’e ve bu projeyi gerçekleştiren herkese teşekkür ederiz. Daha bir yıl önce bir hayal gibi gelen bu projenin ortak irade ile gerçekleşebileceğini gösterdiniz ve hepimize, hayvanlara yönelik şiddetin bir gün, bütün hayvan korumacılar birleşmeyi başardığında biteceğine dair umut verdiniz.

INTERNATIONAL COOPERATION FOR NEUTERING CAMPAIGN IN BITLIS

Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği (SHKD), AciteZwerfhonden from Netherlands and Bir Damla Yaşam Derneği a member of Haytap cooperated for a neutering campaign in Bitlis where a total of 204 dogs were neutered, of which 131 are female and 73 male.

Last week, two veterinaries, Nejdet Uğur and Murat Bekhan and one veterinary technician Ömer Atış and two dog catchers working for SHKD were in Bitlis for the project organized by Bir Damla Yaşam organization one of the member of Haytap Federation. All the financial costs of the project were paid by the ActieZwerfhonden organization from Netherlands.

This project shows that animal protection organization of not only Turkey but the world can and are willing to come together to improve the living condition of animals.

We thank Linda Tall the director of ActieZwerfhonden, Robert Smith the director of SHKD, Dr Ufuk Bayraktar and Dr Damla Şahin from Bir Damla Yaşam member of Haytap and all those who made this project come true. You showed that what was only a dream one year ago can be realized with the cooperated will of us all and gave us hopes that one day the cruelty towards animals will end when all animal protectors of the world will unite.1 comment:

Anonymous said...

Bitlis!!! 81 ilimizden ekonomik olarak 6. en az gelişmiş olani, böyle bir çalışmaya imkan tanıyorsa ve İstanbul'dan organize olup, Türkiye'nin bu ucuna giden bir ekip ve de onlarin destekçileri varsa...Türkiye'de artık sokak hayvanları çalışmalarında yeni bir dönemin içindeyiz demektir.

Hepinizi, gönüllüleri, ekibi, destekçilerinizi yürekten kutlarım.

G.Erden