Sunday, February 27, 2011

Badırma için El Ele- Together for Bandırma
Bandırma için El Ele

Bu sefer bize Haytap Bandırma temsilcisi Nuray Boyalar ulaştı. Hollanda’lı dernek Actiezwerfhonden masrafları karşılamayı kabul etti ve SHKD ekibi 24-25 Subat 2011’de Bandırma’ya gitti. Iki gün çinde toplam 93 köpek ve 5 kediyi kısırlaştırdılar. Kısırlaştırmaya bir gün daha devam etmeyi düşünüyorlardı ama berbat hava koşulları ve barınağın yetersiz kapasitesi nedeniyle, planlanandan daha erken döndüler.

Sırada Erdek, Edincik, Bitlis ve daha bircok il var.

Actiezwerfhonden derneği gönüllüleri verdikleri destekle, merhamet duygusunun sınır tanimadığını kanıtlıyorlar. Haytap’ın Türkiye’nin Türkiye’deki yaygın örgütlenme ağı her ile ulaşabilmemizi sağlıyor. SHKD veterinerleri Murat Bekhan, Nejdet Uğur ve tekniker Ömer Atış bir amaç için sevgiyle seferber edilen insan enerjisinin sınırının olmadığını kanıtlıyorlar.

Ulusal ve uluslararası sivil toplumun gücü ile Türkiye’nin birçok yerinde insanı çözümün tohumlarını atmaya çalışıyoruz. Dileriz bir gün devlet de, kanunun ona yüklediği bu görevi yapan sivil toplum örgütlerine el vermeye karar verir. Umudumuzu kaybetmiyoruz.

Together for Bandırma

This time Haytap Bandırma representative Nuray Boyalar reached us. Dutch organisation Actiezwefhonden was so generous to accept to finance the project and the SHKD team of veterinaries, went to Bandırma on 24-25 Feb, 2011. In two days they neutered 93 dogs and 5 cats. They were planning to work one more day but due to terrible weather conditions and the limited capacity of the shelter they returned back earlier than planned.

Erdek, Edincik , Bitlis and many other cities are on the waiting list.

By financially supporting these projects, Actiezwerfhonden volunteers are proving that compassion doesn’t have borders. Haytap with its wide organisation network all through Turkey makes it possible for us to reach every city in need. SHKD vets, Murat Bekhan, Nejdet Uğur and technician Omer Atiş show that there is no limit to human energy when it is affectionately dedicated to a cause.

We are trying to plant seeds of the human solution to the overpopulation of stray animals with a united international and domestic civil initiative. We hope that one day the government will decide to give a hand to NGO’s who are trying, with their limited resources, to do what the law defines as the government’s duty.1 comment:

ottoluk said...

merhaba,

sizler icin neler yapabiliriz nasil destek olabiliriz? ben yurtdisinda yasiyorum ve destek vermek isterim.

tesekkürler
serpil ertangün/ viyana