Saturday, April 19, 2008

BEYKOZ'DA ÖLÜMÜN KOKUSU


Bugün Beykoz Barınağında ölümün ve alçaklığın kokusu vardı.

Berrin Olcay ve Yasemin Baban’ın yıllardır ihtimamla baktığı evlatlarının, mama torbalarına sarılarak, üst üste gömüldüğü çukurları bulduk. Aralarında, birgün önce barınağı ziyaret eden hayvanseverlerin gördüğü, yetkililerin tedavi edileceğine söz verdiği bacağı kırık yavru köpek de vardı. Belli ki yeni öldürülmüşlerdi. Daha cesetleri soğumamıştı.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve yardımcısı Ihsan Öksüz’ün, 2000 köpeğin sorumluluğunu büyük bir özveriyle üstlenen iki fedakar insanı neden barınağa sokmadığı da böylece anlaşılmış oldu. Planlamış oldukları toplu katliam açığa çıktı.

Bugün, herkes icin katliamın ya da adaletin yanında yer almaya karar verme günüdür. Bugün yalan ve iftiraların nereye vardığının farkına varılması için son fırsattır.

Bu katliamı yapanlar ve kışkırtanlar adelet önünde hesap verinceye kadar, mücadelemiz devam edecektir.

Biz bu ülkede hukukun egemen olduğunu kanıtlayana kadar susmayacağız.

Ayrıntılı bilgi için: www.beykozbarinak.com

Lütfen, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e ve Başkan Yardımcısı Ihsan Öksüz’e aşağıdaki telefon ve e-posta adreslerinden ulaşın. Toplu katliamı durdurmak için bir adım da siz atın. Ölüm emrini bekleyen binlerce köpeğin aynı toplu mezarlara atılmasına seyirci olmayın. Lütfen, insan olmanın onuru için harekete geçin.
Muharrem Ergül 0533 / 664 70 58 mergul@beykoz.bel.tr
Ihsan Öksüz 0532 / 406 37 57 i.sabrioksuz@beykoz.bel.tr
Beykoz Belediyesi Özel Kalem Md. 0216 / 331 36 56

STENCH OF DEATH AT BEYKOZ

Today there was the stench of death and brutality at Beykoz Shelter.

We found the graves of dogs that Berrin Olcay and Yasemin Baban had looked after with affection for years, wrapped in food bags, burried randomly one on top of the other. One of them was the puppy with the broken leg that animal lovers who visited the shelter the other day had seen. They were just killed. Their bodies were still warm.

Today it became clear why Beykoz mayor Muharrem Ergül and his deputy Ihsan Öksüz had forbidden the two women to enter the shelter. The mass murder they were planning is revealed.

Today is the day to decide to stand on the side of massacre or justice. This is the day of being aware where lies and slander lead to.

We will not stop fighting until those responsible for this massacre and those who provoke it testify in front of the court.

We will not keep silent until we prove that Turkey has a jurisprudential regime.
For detailed information: http://beykozkillers.wordpress.com

Please reach Beykoz Mayor Muharrem Ergül and his deputy Ihsan Öksüz from the e-mails below and unite to stop this mass murder. Don’t turn your back to thousands of animals waiting helplessly to be thrown to mass graves. Please do act for the honor of being human.
Muharrem Ergül +90 533 / 664 70 58
Ihsan Öksüz +90 532 / 406 37 57
Private Secretariat 0216 / 331 36 56

1 comment:

özgeuzun said...

onlara daha öncede bir çok mail attım zaten ama pes etmedim tekrar attım.

Ben 17 yaşında bir kız olmama rağmen size acıyorum. acıyorum sevgisizliğinize...
Gözlerinizin önünde sizin emrinizle veya değil o küçük büyük sevimli dostlarımızın ölmesine göz yumucak kadar sert kalbinizin olmasına acıyorum.
Acıyorum size.. onları bir deri bir kemik gördüğünüz veya toprakta soğumuş vücütlarını gördüğünüz halde akmayan göz yaşınıza acıyorum.
acıyorum size.. onların gözlerindeki dostluğu ve pırıltıyı görmeyişinize acıyorum...

Belkide kıskanıyorsunuz onları .. olabilir mi bu?
kıskanıyorsunuz çünkü onların kalbi sevgiyle doluyken sizinkisi kötülüklerle dolu!

Ve tekrar acıyorum size o beyenmediğiniz hayvanlar kadar kalbiniz yok .. o beyenmediğiniz hayvanlar kadar temiz değilsiniz.. o beyenmediğiniz hayvanlar kadar insan değilsiniz.

Ben insanları artık sevemiyorum. sizin gibiler yüzünden! Siz benim dostlarımı , karşılıksız sevenlerimi , mutluluk kaynaklarımı öldürüyorsunuz.
Bende sizin sevdiklerinizi mi öldürmeliyim beni anlamanız için?? ama siz sevebilir misinz belediye başkanı ve yardımcısı !