Friday, March 16, 2007

ARİF EKER! YETER!Bu fotoğraflar Istanbul Bolluca bölgesinde çekilmiştir. Kulağında Istanbul Büyükşehir Belediyesi küpesini taşıyan bu köpek üç aylıktır ve ameliyat yeri üzerindeki gazlıbez dahi çıkarılmadan Bolluca'ya atılmış ve orada ölmüştür. Diğer fotoğrafta ise yine o bölgeye atılan diğer köpekler görülmektedir.

Görüldüğü gibi, hiçbir şey değişmemiştir. Istanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Işleri Müdürlüğünün icraati aynen devam etmektedir. Köpekler yine, özensiz bir şekilde ameliyat edildikten sonra, daha yaraları bile iyileşmeden alındıkları yere değil, özellikle uzak bölgelere, ormanlara atılarak ölüme terkedilmektedir. Hayvanseverler haftanın belli günleri, yerleşim alanından uzak yerlere atılan hayvanlara yemek taşımakta, hasta ve yaralı olanların tedavilerini yapmaktadırlar.Bu zulüm ne zaman bitecek? Yüreklerimizi yaralayan bu sahneleri daha ne kadar görmeye devam edeceğiz? Bu cinayetin sorumluları ne zaman hayvanların da Tanrı'nın ümmeti olduğunu hatırlayacaklar?ARIF EKER! STOP THIS TORTURE!

These pictures were taken in a nearby distict of Istanbul. The dead dog with the Istanbul Municipality's tag on his ear, in the first three pictures is only three months old, operated, and dumped with the qauze on its wound. The other picture shows dogs dumped at the area where there is nothing available to eat. Animal portectors are trying to carry food to this place once or twice a week.


As is seen in the pictures, nothing has changed about the execution of Istanbul Metropolitan Municipality Veterinary Department. Dogs operated in a careless way, by unexperienced vets and dumped even before their wounds have healed to far away places where they don't belong, where they can find no food or water.


When will this torture stop! When will we not be seeing these appaling pictures. When will those who are responsible for these realize that these animals are also God's creatures deserving the right to live.

1 comment:

istanbulkopekleri said...

Neden hep Arif? Bilmezmisiniz ki her bahçe sahibinin kapısında bir koruması vardır?Arif Eker Mehmet Yıldırım ne derse onu yapan sadece bir MEMUR'dur.Türkiye'de MEMUR=MAMUR değilmidir.
Mehmet YILDIRIM eşinden korktuğu kadar birazda Tanrı'dan korksaidi bunlar olmaz idi